Klubi

Käsipall on olnud läbi aegade Viimsi valla tähtsamaid spordialasid!

Käsipalliklubi HC Viimsi ajalukku kuuluvad meistriliigas saavutatud kuldmedalid aastast 1997 ja pronksmedalid aastatelt 2011 ning 2013. Hõbemedalid on tulnud Eesti käsipalli karikavõistlustelt 2011 ja 2012. Eesti käsipalli esiliigas on HC Viimsi duubelmeeskond saavutanud kahel korral esiliiga võidu – 2008 ja 2009. Samuti on väga häid tulemusi näidanud HC Viimsi kasvandikud – medaleid on võitnud pea iga vanusegrupp.

Meie klubi koosseisu kuuluvad viis treenerit

2014. aasta sügisel liitus kogenud treenerite, Ain Pinnoneni ja Ahmed Porkveli, kõrvale ka noor ja ambitsioonikas noortreener Jarno Nurm, kes 1-2. klassi õpilastele käsipalli õpetama asus. Alguses ei olnud kellelgi väga usku, et noormees selle katsumusega toime tuleb, aga jaanuariks 2015 oli tema trennis juba käimas üle 10 õpilase ning 2016 kevadeks on treenitavaid juba üle 35 ning noortesüsteemi arendamiseks on Jarno kõrval ka abitreener Ken-Kristjan Mäsak, kes mängijana tegutsetud aastate järel otsustas ka enda õpitut teistele omandama hakata. Eelkõige tehakse asja hingega, suurima heameele ja rõõmsa südamega ning suunatakse väga palju energiat lastele, sest vaid siis saab ka energiat vastu!

Hea ja mitmekülgne füüsiline võimekus

Käsipall on väga mitmedimensionaalne mäng – käsipall nõuab vastupidavust, jõudu, tasakaalu, painduvust, kiiret mõtlemist ja otsuste vastuvõtmist ning meeskonnakaaslaste mõistmist. HC Viimsi treeningutel saavad lapsed väga palju erinevaid spordialasid ja -distsipliine proovida ning enda keha eest hoolt kanda. Terves kehas terve vaim!

Meeskonnatöö

Käsipall on võistkondlik sportmäng, mis arendab ka koostöövõimekust, suhtlemist ja kaaslastega ühtse terviku nimel töötamist. Käsipall annab hea eelduse ka tulevikuks erinevates töö- ja/või suhtluskeskkondades hakkama saamiseks.                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Südikus

Sport ja käsipall nõuavad visadust ning sihipärast töötamist eesmärkide nimel. HC Viimsi treenerid on eeskujuks ja suunavad lapsi järk-järgult naturaalsel viisil enda sees leida südikus ja võitlusvaim, mis viib lõpuks tulemusteni igal eluetapil ja olukorras.                                                                                                                                                                                                               

Mängurõõm

Tulemustest veel tähtsam on mängurõõm ja nauding selle spordiala vastu, millega tegeletakse. Treeningud on väga mängulised ning kõige tähtsam, et laps tuleks trenni ja lahkuks trennist hea enesetunde ja rahul olles.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Eesmärgid on noortel meestel suured

Suurimaks eesmärgiks on püsiv ja jätkusuutlik noortesüsteem rajada Viimsisse, kus on aastaid käsipalli mängitud, et siinsed lapsed ja noored saaksid võimaluse ja head eeldused tippspordis läbi lüüa. Käsipalli algõppe treeningutel on peamine rõhk üldfüüsilise, hea koordinatsiooni ja mitmekülgsete osavuste arendamisel, et saaks head eeldused ja oskused hilisema käsipalli osakaalu kasvades treeningutel. Treeningutel ja võistlustel on kõik lapsed võrdsed ning sinna tullakse ja minnakse heas meeleolus – lastel peab olema eelkõige lõbus, sõbralik ja positiivne õhk- ja keskkond, et kollektiivselt areneda.

Noored treenerid on võtnud ülesandeks suunata lapsi tervislikumatele eluviisidele

Lisaks mitmekülgsete treeningute ja liikuvuse ning pallimänguks oluliste fundamentaalsete elementide õpetamise on noored treenerid ka võtnud ülesandeks suunata lapsi tervislikumatele eluviisidele, näiteks suunates lapsi tervislikumalt toituma või liikumisharjumusi muutma. Koostöös lastevanematega on eesmärgiks ka nii trennis, võistlustel kui ka kodus lapsi suunata saama heade väärtushinnangute ja positiivse ellusuhtumisega inimesteks.

Visioon

Spordiklubi Viimsi HC tegevuse eesmärkideks on klubi liikmete ühistest huvidest lähtudes sportimiseks ja vabaaja veetmiseks soodsate tingimuste loomine Viimsi vallas, käsipalli viljelemine ja arendamine tervisespordi vormides kuni võistlusspordi ning oma liikmete ühiskondliku ja kehalise aktiivsuse tõstmine.

Võta Ühendust!

Ühine meie tiimiga täna

Kontakt!